Dzień w życiu policyjnego detektywa

Wiele osób, które wybrały egzekwowanie prawa jako karierę zawodową, robi to z myślą o zostaniu detektywem lub śledczym i nie bez powodu. Pewna satysfakcja wynika z rozwiązania złożonej sprawy, podobnie jak zebranie trudnej układanki. Niezależnie od tego czy rozważa karierę jako badacz lub po prostu ciekawy temat pracy, warto wiedzieć, co dzień w życiu detektywa jest podobne.

Polecanym biurem detektywistycznym na śląsku jest Detektyw Andała.

Czas iść do pracy

Jest poniedziałek rano, a twój alarm odciąga cię ze snu, którego nie miałeś dużo zeszłej nocy. Ponieważ pracujesz w wydziale ds. Dochodzeń kryminalnych (CID), przechodzisz do pracy w dni wolne od pracy, co jest świetne. Jednak w miniony weekend byłeś detektywem na wezwanie i był to bardzo zajęty. Trzymasz trzy nowe sprawy przed rozpoczęciem tygodnia pracy.

Wyluzowujesz się z łóżka, prysznicu, golisz i zakładasz koszulę i krawat. Nie możesz zdecydować, czy tęsknisz za noszeniem munduru; z jednej strony zawsze będziesz w sercu oficerem patrolowym. Z drugiej strony, a zwłaszcza gdy jest 95 stopni przy wilgotności 80%, jesteś wdzięczny, że nie pracujesz w ruchu drogowym lub nie chodzisz rytmem w ciemnym ubraniu z wełny, tak jak twoi kumple z policji patrolowej.

Chwytasz kubek kawy, pasek na ramieniu i kierujesz się do biura w nieoznakowanym samochodzie. Początkowo byłeś podekscytowany otrzymaniem nieoznakowanego samochodu, dopóki nie zdałeś sobie sprawy, że zamiast eleganckiej nowej ładowarki Dodge, której oczekiwałeś, wydano 5-letni import niskiej klasy, aby uniknąć widoczności. Powiedziano ci, że CID stara się unikać standardowych modeli samochodów patrolowych, aby nie były tak łatwo utożsamiane z samochodami policyjnymi.

Po prostu kolejny dzień w biurze

Kiedy dotrzesz do biura i sprawdzisz swoją pocztę głosową, masz 5 nowych wiadomości, wszystkie z rodziny ofiary ze sceny morderstwa, którą pracowałeś w sobotę wieczorem. Są zrozumiałe, że są ranni, zszokowani i zdesperowani w poszukiwaniu odpowiedzi, a oni dzwonią z tym, w co wierzą, że mają więcej wskazówek i dowodów, do których można się przyjrzeć.

Zwracasz połączenia i usuwasz informacje, które okazują się obiecujące. Zapewniasz ich, że zrobisz wszystko, aby uzyskać odpowiedzi, i podasz im swój numer telefonu komórkowego, aby łatwiej mogli się z Tobą skontaktować. To mały gest i jeszcze mniejszy komfort, ale przynosi trochę więcej ulgi rodzinie i pozwala im wiedzieć, że naprawdę zależy Ci na ich trudnej sytuacji.

Po zejściu z telefonu przeglądasz akta i planujesz swój dzień. Masz 5 świadków, których musisz przeprowadzić, a także głównego podejrzanego z sobotniej sceny morderstwa. „Prawnik” i odmówił odpowiedzi na pytania, ale jego adwokat skontaktował się z tobą i powiedział, że jest gotowy do rozmowy. Przygotowujesz wywiad na późne popołudnie, aby dać ci czas na rozmowę ze świadkami i zdobycie jak najwięcej dodatkowych informacji, które pomogą ci znaleźć dziury w historii podejrzanego.

Czekająca gra detektywa

Resztę dnia spędzasz na robieniu notatek w swoim pliku, przeglądaniu zdjęć i kontaktowaniu się z jednostką zajmującą się przestępczością, aby śledzić starszą sprawę. Masz nadzieję na kilka przełomów zarówno z analityków DNA lub egzaminatorów papilarnych lub, jeszcze lepiej, zarówno. Nie ma się zbyt wiele nadziei, ponieważ wiecie, że – pomimo tego, że programy telewizyjne przedstawiają przypadki CSI – zwykle uzyskanie miesięcy z analizy dowodów z laboratorium zwykle trwa miesiące, a nie godziny.

Wywiady, wywiady i więcej wywiadów

Bez nowych postępów ze strony techników dowodów wychodzisz z biura, bierzesz szybki lunch i udajesz się na spotkanie ze świadkami. Z każdym z nich robisz nagrane wywiady. Większość informacji, które otrzymujesz, potwierdza to, co już wiedziałeś z dowodów, ale kilka nowych elementów układanki układa się na miejscu. Postęp.

Kilka stwierdzeń przeczy sobie nawzajem, co jest frustrującym, ale częstym zjawiskiem w kontaktach z różnymi ludźmi, którzy mają różne perspektywy; umysły świadków często próbują zrozumieć, co widzieli po fakcie. Wyzwaniem jest oddzielenie faktów od spekulacji. Wyzwanie, które należy mieć pewność, ale nic, z czym nie poradziłeś sobie już setki razy.

Po ostatnim wywiadzie ze świadkiem wjeżdżasz na wolny parking, by zrobić notatki i przejrzeć swoje fakty, zanim spotkasz się z podejrzanym. Opracowujesz szereg pytań i opracowujesz plan gry, a następnie udajesz się do biura adwokata podejrzanego w celu przeprowadzenia wywiadu.

Odpowiedzi podejrzanego są krótkie i nieco wymijające, i jasne jest, że był trenowany. Oferuje alibi, ale masz kilku świadków, którzy temu zaprzeczają. Jednak nie jesteś jeszcze gotowy do zagrania tej karty. Możesz powiedzieć, że kłamie, ale chcesz zdobyć więcej dowodów, aby to potwierdzić, zanim zadzwonisz do niego. Kiedy rozmowa dobiegnie końca, bawisz się dobrze z podejrzanym i adwokatem i zapewniasz go, że wyczerpujesz wszystkich potencjalnych klientów.

Granie według zasad

Dzięki zebranym nowym informacjom masz kilka dobrych wskazówek i pomysłów, gdzie szukać kluczowych dowodów. Wracasz do biura i sporządzasz nakaz przeszukania, abyś mógł zebrać dowody, które spodziewasz się znaleźć. Wysyłasz projekt do biura prokuratora okręgowego w celu sprawdzenia. Ponieważ nie jest to wrażliwe na czas, wiesz, że nie dostaniesz kciuków w górę lub w dół, przynajmniej do jutra.

To się nie kończy na koniec dnia

To był długi dzień, długi weekend. W miarę upływu czasu wyruszasz do samochodu i udajesz się do domu. Kiedy wrócisz do domu, sosna za prysznicem i zimne piwo, aby zmyć dzień. Prysznic, możesz to zrobić. Piwo jest wypuszczone, ponieważ wciąż jesteś na telefon.

Po kilku godzinach czytania i oglądania telewizji jesteś gotowy na noc. Opierasz głowę na poduszce i masz nadzieję na sen. Czasami, kiedy zamykasz oczy w nocy, widzisz twarze ofiar, których śmierci zbadałeś. Sen nie zawsze przychodzi łatwo, ale na szczęście robi to dziś wieczorem.

Detektyw nigdy nie śpi

Nie jesteś pewien, jak długo spałeś, gdy dzwoniący telefon budzi cię na jawie. Rzut oka na zegar mówi o 2:30 rano. Mgła snu powoli unosi się podczas odpowiedzi. To wysyłka. „Dzień dobry detektywie”, mówi dyspozytor . „Mamy dla ciebie sygnał nr 7. Czy jesteś gotowy do kopiowania?” Chwytasz podkładkę i długopis, który trzymasz przy łóżku i zaczynasz robić notatki. To będzie kolejny długi dzień.

http://detektywandala.pl/cennik/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>